Menininko meniu

Įžanga

 …Kad ir ką jie grotų, visur randa jautrų, labai nuoširdų santykį su muzika. O klausytojai sunkiai paaiškinamu būdu jaučia, kad jiems labai svarbu, ar jis deramai viską išgirs. Gal tai interpretaciją suartina su juvelyro menu?

Edmundas Gedgaudas

Man imponuoja šio kolektyvo pastangos išlaikyti rimtojo meno „ambasadorių“ Kaune poziciją.

Ona Narbutienė

Pasiklausius šio kvarteto įsitikini, kad yra dar keli akivaizdžiai nematomi kriterijai: įsiklausymas į kitą, subtilus, nebylus „bendradarbiavimas“, sinchroniškumas. (…) Kvarteto stygininkų atlikimas kruopštus, atrodo, kad kiekviena frazė ar nata yra globojama, apipinta dėmesio ir įtraukiama į bendrą visumą.

Rasa Biveinytė

Gebėjimas nepasiduoti interpretacinėms klišėms, labai gyvai alsuoti, kiekvienai partitūrai suteikti iš nuoširdžios pasisakymo reikmės gimusią vis kitokią interpretacinę idėją – manding tai Kauno kvarteto gyvybingumą ir ypatingą muzikalumą paliudijantys bruožai (…) Stebėtina savybė – iš patirties vis semtis atsinaujinimo ir gyvybės dovanų…

Jūratė Katinaitė

Kauno styginių kvartetui kūrinius atiduodu ramia širdimi, nes žinau, kad jie viską padarys taip, kaip aš ir tikėjausi. Mes jau seniai dirbame kartu, todėl puikiai susikalbame.

Dalia Kairaitytė

* (žvaigždute) pažymėtuose įrašuose KSK tik paminėtas

Sutrumpinimai:

KSK  – Kauno styginių kvartetas
MGMuzikinis gyvenimas, laikraščio „Kauno tiesa“ rubrika
KS – Kūrybinė savaitė, laikraščio „Kauno tiesa“ rubrika. Nuo1988 metų – K – Kūryba

Skyrelyje „Sudėtis“ kvarteto nariai išvardinti tokia tvarka: pirmasis smuikas, antrasis smuikas, altas, violončelė. Naujų kvarteto narių pavardės paryškintos.
Į Diskografiją įtraukti ir pavienių kvarteto narių atskirai įrašyti muzikos kūriniai.
Skyriuje „Nariai“ prie pavardžių nurodomi tie metai, kuriais atlikėjai dalyvavo kvartete.
Repertuaro sąraše pirmiausiai pateikiami Kauno kompozitorių, toliau – kitų Lietuvos kompozitorių ir užsienio autorių kūrinių pavadinimai.Galima pasiklausyti muzikos kūrinių fragmentų. Bibliografijoje atspindėtos publikacijos ir apie atskirus kvarteto narius, jų pasisakymai ir interviu. Straipsniais pateikiami metų chronologine seka, metų ribose pagal abėcėlę.

Sutartiniai ženklai:
Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras