Menininko meniu

Įžanga

… negaliu gyventi be savo meno. Bet jo niekad nekėliau aukščiau visko. Atvirkščiai, jeigu jis man ir būtinas, tai kaip tik todėl, kad nėra koks išskirtinis dalykas ir leidžia man, tokiam koks esu, gyventi taip, kaip gyvena visi.

Iš interviu su Vytautu Eigirdu

Vytautas Eigirdas – XX a. pabaigos – XXI a. pradžios Kauno menininkas, nebijojęs per kūrybą išsakyti savo požiūrio į gyvenimą ir nesivaikęs teigiamų atsiliepimų. Ekspresyvus kūrėjas neleido savo žiūrovui likti abejingam ir be nuomonės, retkarčiais šokiruodamas ganėtinai konservatyvią 10 dešimtmečio Lietuvos publiką. Didžioji dalis dailininko kūrybos darbų pasklido po privačias kolekcijas ir liko neužfiksuota. 2012 m. V. Eigirdui mirus, jo darbų sklaida ir informacijos kaupimu užsiima dailininko draugas ir autorinių teisių perėmėjas, kolekcininkas ir meno mylėtojas Egidijus Mačiulskas. Tik jo dėka šiandien biblioteka gali skaitmeninėje erdvėje rodyti dailininko tapybos bei grafikos darbus.
Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie padeda ar dar padės įgyvendinti šį projektą.

  • Bibliografinėje rodyklėje atsispindi tapytojo ir grafiko Vytauto Eigirdo kūryba, katalogai, straipsniai ir darbų reprodukcijos nuo 1978 metų.
  • Įrašai išdėstyti chronologine seka.
  • Skiltyje Galerija sudėtos dailininko tapybos ir grafikos darbų reprodukcijos bei asmeninės nuotraukos.

Rodyklė bus nuolat pildoma naujais įrašais