Menininko meniu

Įžanga

„Esu teptukas Dievo rankose. Kai tapau, jaučiuosi lyg medituočiau. Tie darbai mano įmelsti.”

VYTAUTAS TAMOLIŪNAS

Dailininkas Vytautas Tamoliūnas visą savo gyvenimą paskyrė tapybai. Ankstyvajame kūrybos periode nevengęs grotesko, siurrealizmo ir net satyros, vėliau kurį laiką tapė pastozinius ir ekspresijos pilnus darbus. Vis tik po esminių gyvenimo pokyčių prasidėjo visai naujas jo kūrybos laikotarpis. Žaižaruojančią ir pastozinę tapybą pakeitė tūkstančiai brūkšnelių, mažų potėpių, kuriais autorius kūrė nenusakomą dvasios dvelksmą ir estetinę sielos nuotaiką. Tapytojo kūrybos leitmotyvu tapo gamtos fragmentai – vandenys, žolynai, pievos, kurie jo darbuose virsdavo savotiška optine meditacija, bandymu užčiuopti kūrinijos pulsą ir jos šventą buvimo paslaptį. Jautriai įsiklausęs į gamtos kalbą, menininkas stengdavosi perteikti gyvybę teikiantį džiaugsmą, virpančias erdves, kurios tarsi sustabdytas ir sudvasintas laikas perduodavo žiūrovui nenusakomą ramybės pojūtį bei leisdavo pamatyti, kiek daug viltingos šviesos yra šalia mūsų. Kartais autorius parodose nevengdavo savo tapybos papildyti vienokiais ar kitokiais objektais, pavyzdžiui, medžio kelmuose sudaigintais kviečiais, kurie žaliuodami lyg atkartodavo smulkius dailininko potėpius.
Paskutinį gyvenimo dešimtmetį V. Tamoliūnas daug dirbo meninės fotografijos srityje, siekė įamžinti Kauno menininkus bei miestovaizdį.

El. žinyno rodyklėje atsispindi svarbiausi Vytauto Tamoliūno gyvenimo ir kūrybos įvykiai, apdovanojimai, bibliografija, videomedžiaga bei ikonografija įvairialypei menininko kūrybai pažinti. Rodyklė nuolat pildoma naujais įrašais.