Menininko meniu

Įžanga

Esu miško žmogus : ten gimiau, augau, ten savęs suvokimo ir žmogiškų patirčių pradžia ; pirmuosius garsų sąskambius išgirdau taip pat ten. Gal būt todėl ir šiandieną niekur kitur negaliu išgyventi tokio svaiginančio laisvės ir amžinybės pojūčio – tik būdama miške, tik liesdamasi prie medžio kamieno. Paslaptingoji miško dvasia sužeidė gyvenimą, sužeidė giliai ir skaudžiai – iki kūrybos, iki suvokimo, jog tai ne privilegija – tai lemtis.

   Tytuvėnai, Radviliškis, Kelmė – tai ta geografinė Lietuvos erdvė, į kurios dangų žvelgė vaiko akys, kuri paliko neišdildomus pėdsakus sieloje per savitą gamtovaizdį, per sutiktus žmones. Praeity liko vienišas kelias tarp mėlynuose rūkuose išnykstančių kalvų, kelias, kuris vėliau atvedė į Kauną, į Lietuvos valstybinę konservatoriją, į profesoriaus Eduardo Balsio kompozicijos klasę : čia buvo kalbama iš esmės, be nuolaidų tam kas daroma ir kaip padaroma.

   Gyvenimo pakelėje lieka kūriniai, tarsi randai – gilūs ir mažiau pastebimi : Monochromatinė sonata smuikui solo, Penki madrigalai kameriniam chorui, Krantų kantata balsui ir kameriniam ansambliui, ciklas Akimirkos ir Patarlių knyga moterų chorui, Balto žmogaus sapnas styginių kvartetui, elegija altui ir simfoniniam orkestrui Kai paukščiai palieka namus, Ave Maria balsui ir fortepijonui…

   Man kūryba – ne žirgų lenktynės : kas greičiau, kas daugiau, kas  pirmas… Tai ir įsirašymas, ir užrašymas, ir savęs prakalbinimas, kylantis tik iš vidinio poreikio. Žinau, jog negaliu aprėpti visko. Tik tiek, kiek leista. Tik tiek, kiek apšviesta.

Dalia Kairaitytė

Rodyklėje atsispindi Dalios Kairaitytės kūryba nuo 1979 metų ir straipsniai apie Dalią Kairaitytę nuo 1986 metų.
Įrašai išdėstyti chronologine seka, o metų viduje – pagal abėcėlę. Muzikos kūriniai sugrupuoti pagal žanrus arba atlikimo būdą. Atskirai suregistruoti kūrinių garso įrašai ir natos.Natų leidiniai išdėstyti pagal išleidimo metus. Rodyklės skyriuje „Kūryba“ pateikiami 4 visateksčiai niekur neskelbti eilėraščiai. Prie kiekvieno pavadinimo pateiktos žinios apie kūrinių gyvą atlikimą, įrašų ar natų leidimus. Kai kurie kūriniai pateikti su pačios autorės komentarais, muzikos įrašų fragmentais.

Sutartiniai ženklai:
Autoriaus komentarai Autoriaus komentarai Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras Kompaktinė kasetė Kompaktinė kasetė Kompaktinė plokštelė Kompaktinė plokštelė Natų leidinys Natų leidinys