Menininko meniu

Įžanga

Yra du atlikėjo malonumai. Vienas malonumas – kad pats perskaitai kūrinį, perleidi jį per save, suvoki ir pasidžiaugi tuo, ką jame pajutai. O kitas malonumas – kad gali visa tai perteikti kitiems. Todėl atlikėjas negali egzistuoti pats sau, nebent teoriškai. Jo uždavinys – atnešti į sceną visą kompozitoriaus genialumą, nors tą akimirką niekas tavęs neklausia, kaip jautiesi. Numatytą valandą susirenka publika ir laukia, ką parodysi.

Pianistas, kaip ir bet kuris kitas atlikėjas, į sceną eina pasidalyti muzika – sukurta ir užrašyta kompozitoriaus ir mūsų, atlikėjų, perskaityta, perprasta, išjausta bei įkūnijama.

Labiausiai norisi užuominomis švelniai išprovokuoti klausytojus girdimą muziką susieti su savo pačių jausmų ar patirties asociacijomis. Ir nebūtinai jos turi būti aiškiai suvoktos ar įvardytos. Jos – tarsi slaptažodis, kuriuo „atrakinama“ ir atsiveria muzikos grožiui kiekviena siela.

Šviesė Čepliauskaitė

Šviesės skambinime išgirdome gyvybingesnį, žmogiškesnį ir todėl patrauklesnį Chopiną, ne nusaldintą poetą ar dvasios kankinį, koks jis dažnai pateikiamas klausytojui… Šviesei sumaniai derinant ir grupuojant valsus pavyko išlaikyti pusiausvyrą tarp bravūriškumo ir melancholijos, tarp saloniškumo ir santūrumo. Atkreipčiau dėmesį į pianistės nepriekaištingą techniką, precizišką smulkiųjų puošmenų atlikimą tačiau nepaskęstant smulkmenose, o išlaikant frazių alsavimą ir visumos (formos) pojūtį.

Jūratė Katinaitė

Š. Čepliauskaitė – racionalaus tipo atlikėja, pasižyminti gera technika, meniniu skoniu, gebanti aiškiai susidaryti ir perteikti skambinamų kūrinių dramaturginių linijų vizijas.

Saulius Gerulis

Bibliografinėje rodyklėje „Šviesė Čepliauskaitė“ pateikiami svarbiausi duomenys apie pianistės gyvenimą ir kūrybą.
Skyriuje „Biografija“ atsispindi svarbiausi atlikėjos biografiniai duomenys. Skyriuje „Kūryba“ pateikiama informacija apie Šviesės Čepliauskaitės koncertinį repertuarą, diskografiją, pianistės parengtus straipsnius, pokalbius ir interviu. Skyriuje „Bibliografija“ medžiaga pateikiama nuo 1993 m., ji išdėstyta chronologine metų seka, metų viduje – pagal abėcėlę. Skyriuje „Garso ir vaizdo įrašai“ pateikiamos nuorodos į garso ir video įrašus, kuriuose – interviu su Šviese Čepliauskaite, atlikėjos skaitomas paskaitas ir kt.
Rodyklė nuolat papildoma naujais įrašais.

Sutartiniai ženklai:
Autoriaus komentarai Autoriaus komentarai Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo šifras Kompaktinė plokštelė Kompaktinė plokštelė