Menininko meniu

Biografija

Kompozitorius.
Kompozitorių sąjungos narys (nuo 1983 m).

Nacionalinės premijos laureatas.
Gimė 1954 m. balandžio 3 d. Kaune. Mirė 2020 m. sausio 30 d. Palangoje

Išsilavinimas

Kauno Juozo Naujalio vidurinės meno mokyklos(dabar muzikos gimnazija) fortepijono klasės absolventas.
1980 metais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Muzikos akademija) prof. Eduardo Balsio kompozicijos klasę.

Pareigos

1980-1983 metais dėstė Kauno J.Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje.      
1983-1993 metais dirbo Kauno dramos teatre muzikos dalies vedėju.
1999-2002 m. – Kauno dramos  teatro vadovas. Lietuvos kompozitorių sąjungos tarybos narys.
2001-2007 metais – Kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas ir naujosios muzikos festivalio „Iš arti“ meno vadovas.
2012-2017 m. – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Muzikos teorijos skyriaus dėstytojas, docentas.

Vardai

1996 metais pripažintas geriausiu muzikos teatrui kompozitoriumi.
2003 metais įteiktas prizas už geriausią orkestrinį kūrinį (oratoriją „Nelaimėlis Jobas“ simfoniniam orkestrui, chorui ir solistams) ir atskiru vertinimo komisijos sprendimu paskelbtas Metų kompozitoriumi.
2005 m. išrinktas įsimintiniausiu Kauno menininku.

Premijos

1988 metais Balio Dvariono ir Amerikos lietuvių fondo premijos už kvintetą „De profundis“.
1988 metais Stasio Šimkaus I premija už kūrinį chorui „Kryžių Lietuva“.
1989 metais Jono Švedo I premija už „Viziją“ liaudies instrumentams, 1990 metais – už „Žarą“ liaudies instrumentams.
1995 metais „Kristoforo“ premija už muziką Kauno valstybinio dramos teatro spektakliui
F. K. Waechterio „Į Ašenfeldą“.
Tais pačiais metais „Fortūnos“ prizas už muziką Šekspyro pjesei „Tuščios meilės pastangos“. Pirmas kompozitorius apdovanotas šiuo prizu.
1996 metais Vytauto Marijošiaus premija už operą „Pamoka“.
1998 metais Lietuvos Nacionalinė kultūros ir meno premija už Koncertą fortepijonui ir simfonininiam orkestrui, operą „Pamoka“, bei styginių kvartetą „O, brangioji“.
2001 metais  Lietuvos kompozitorių sąjungos II premija už kūrinį chorui „Vėrinys Marijai“.
2006 metais Kauno meno kūrėjų  asociacijos premiją už Koncertą dviems smuikams ir simfoniniam orkestrui , oratoriją „Kelias“, simfoniją „Sodas“.
2008 metais „Fortūnos“ prizas už muziką spektakliui „Žalias žalias obuoliukas“, III Juozo Karoso vardo naujų kūrinių konkurso diplomas už kūrinį „Lullaby for Four Moms“ keturiems mecosopranams.
2011 metais „Tikros muzikos“ apdovanojimas „Už viso gyvenimo kūrybinį indėlį į Kauno muzikinį bei kultūrinį gyvenimą ir talentą atrasti šaltinį net ir dykumoje.  

2013 m. Auksinis scenos kryžius už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys“ (Vilniaus teatras „Lėlė“ ) 

2014 metais įteiktas kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

2015 m. – Lietuvos kompozitorių sąjungos apdovanojimas „Metų muzikos vinis“ už meninio sprendimo grynumą styginių kvartete „Liūdnai tįstantis peizažas“

2016 m. – Lietuvos kompozitorių sąjungos apdovanojimas „Metų muzikos vinis“ už stiliaus grynumą kūrinyje „Voyage du silence“ baritonui, violončelei ir fortepijonui

Apdovanojimai

2007 metais apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2007 m.birželio 14 d. dekretu Nr. 1K-1009)

Kūryba

Rašo muziką orkestrui, solo instrumentams, vokalui, chorui, elektroakustikai, performansus ir kamerinius kūrinius

Stipendijos

1992 metais paskirta valstybinė aukščiausio laipsnio stipendija
2009 metais paskirta individuali valstybės stipendija surinkti, susisteminti ir sukurti libretą ir muzikinę medžiagą operai „Procesas“ apie J. Gruodį. Sukurti naujus simfoninius ir kamerinius kūrinius.

Dalyvauja

Dalyvauja įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose Lietuvoje, taip pat ir užsienyje, tarp jų: Elektroninės muzikos festivalyje Sofijoje (1985), Warszawska Jesień (1990, 1997), Baltisk Musikfestival (Stokholmas, 1991), Musikhost (Danija, 1992), Die festivalyje (Prancūzija, 1997) ir kt.
2003 m. įvairiuose Kanados miestuose surengta keturių autorinių Vidmanto Bartulio koncertų serija. Skaitė paskaitas apie savo muzikos stilių ir techniką kompozicijos klasės studentams Vilfrido Lorje ir Vakarų Ontario universitetuose.
Kūriniai atlikti Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Suomijos,  Šveicarijos publikai, o 2004 m. groti Argentinoje ir Čilėje.
2005 m. H. K. Anderseno festivalyje Danijoje jo muziką atliko Kauno styginių kvartetas
2007 m. pavasarį Briuselyje V.Bartulio kūrinius grojo belgų atlikėjai.
2013 m. – Vale of Glamorgan festivalyje Velse (Didžioji Britanija).
2014 m. lapkričio mėn. dalyvavo lietuvių muzikos festivalyje Londone: lapkričio 8 d. Londono Noting Hilo Šv.Petro bažnyčioje V. Bartulio ir Z.Bružaitės kūrinius atliko lietuvių ir britų atlikėjai: indų kilmės violončelininkas Anup Kumar Biswas, Londono lietuvių choras „Gausa“ (vadovė Rita Gužauskiennė), „Orphic Trio“( Orpheus Papafilippou, smuikas, William Routledge, violončelė, Rimantas Vingras, fortepijonas). Lapkričio 12 d. dalyvavo „Iš arti“ festivalio koncerte-žaidime „Ba-Ku-Ku“ [V.Bartulis-A.Kubiliūnas-G.Kuprevičius] K.ir M. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje.
2014 m. lapkričio mėn. dalyvavo „Muzikos rudens“ festivalyje. Sukūrė libretą ir režisavo muzikinę pasaką „Dieviškoji garsų skrynia“, spektaklį-koncertą „Linksmos ir liūdnos istorijos“ (atliktas lapkričio 13 d. Tauragėje)
2016 m. balandžio 18 d.“Jaunos muzikos“ festivalyje prisitatė projektą „Dekonstrukcija I“ (dalyvavo D.Katinas, G.Velykis)